سئوالات متداول

ما در اینجا کنار شما هستیم

قیمت های اعلام شده در سایت به روز است؟

بله، تلاش فومند این است که همواره قیمت ها و اطلاعات به روز را در اختیار مشتریا قرار دهد. شما می توانید در کنار نام و قیمت محصول از تاریخ اعلام قیمت آن نیز مطلع شوید. برای مثال تاریخ 21/6/97 نشان می دهد در آن روز قیمت محصول به روز شده است. مشتریان گرامی برای اطمینان بیشتر می توانند به راحتی محصول را بدون هزینه ثبت سفارش کنند. پس از آن همکاران ما در فومند در کوتاه ترین زمان آخرین اطلاعات کالا را به شما تقدیم می کنند.البته در بیشتر اوقات به دلیل تلاش حداکثری فومند در ثبات قیمت ها، قیمت های روی سایت کاملا صحیح هستند.

آیا محصولات در سایت فومند تخفیف دارند؟

بارها این اطمینان را به شما داده ایم و اکنون هم میدهیم که فومند کمترین قیمت ممکن را روی کالا ها می گذارد. در نتیجه حداقل قیمت گذاشته شده امکان تخفیف بیشتر را به ما نمی دهد.

اطلاع از موجودی محصولات فومند چگونه امکان پذیر است؟

معمولا بیشتر کالا های روی سایت در انبار موجود هستند. اما به دلیل استقبال خوب شما مشتریان و سفارشات زیاد گاهی کالای موردنظر تمام می شود. در عین حال ممکن است همکاران ما در آن لحظه فرصت تغییر در سایت را نداشته باشند. شما در صورت تمایل به خرید می توانید ابتدا آن محصول را روی سایت ثبت سفارش کنید. ثبت سفارش به منزله ی استعلام وضع قیمت و موجودی انبار می باشد. سپس فومند در یک الی دو ساعت آخرین قیمت و وضع انبار را به شما گزارش می دهند. بعد از آن در صورت تمایل می توانید سفارش و خرید کالا را به پایان برسانید.

می توانیم خرید حضوری انجام دهیم؟

به دلیل حضور فروشگاه فومند در بازار اینترنتی و نوع فعالیت ما، تنها خرید آنلاین امکان پذیر است.

آیا امکان رویت کالا قبل از خرید وجود دارد؟

متاسفانه به دلیل فعالیت اینترنتی فروشگاه فومند نمی توانیم امکان مشاهده ی کالا را فراهم آوریم. اما در راستای انتخاب بهتر شما تمامی اطلاعات، توضیحات و عکس های محصول روی سایت قرار گرفته است.

می توانیم خودمان برای دریافت محصول به شرکت مراجعه کنیم؟

چون دفتر شرکت در محلی مجزا است، امکان تحویل کالا در شرکت وجود ندارد.

آیا امکان دریافت پیش فاکتور وجود دارد؟

به دلیل فعالیت آنلاین فروشگاه توانایی ارائه پیش فاکتور را نداریم. اما روی سایت امکان پذیر است.

می توانیم هنگام تحویل کالا را بررسی کنیم؟

بله حتما، حق طبیعی شما است که هنگام رسیدن محصول به دستتان آن را ببینید. شما ابتدا باید محصول را باز کرده و از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکلی در کالای تحویل داده شده وجود نداشت، رسید دریافت سالم کالا را امضا کنید. این مورد دلگرمی بیشتری برای خرید به شما میدهد.

عضویت در سایت فومند برای خرید الزامی است؟

خیر، همه ی کاربران محترم چه با عضویت چه بدون عضویت امکان خرید از فومند را دارند. لازم به ذکر است با عضویت در سایت می توانید از تخفیف ها یا سایر مزایا برخوردار شوید.

امکان تحویل دادن کالا به فرد دیگری وجود دارد ؟

هنگام خرید با بیان کردن اینکه مایلید کالا به کس دیگری تحویل داده شود، فومند این کار را برای شما انجام میدهد. حتی اگر هدف هدیه دادن دارید، ما محصول را کادو کرده و بسیار مناسبتی خواهیم کرد.

می توانیم از مراحل سفارش خبر دار شویم؟

فومند در هر مرحله از سفارش شما، با پیامک و ایمیل شما را مطلع می کند.
همچنین چه افراد عضو و چه افراد غیر عضو در سایت هر لحظه که بخواهند می توانند از وضعیت سفارش خود آگاه شوند. افراد عضو در سایت با رجوع به پنل کاربری خود و افراد غیر عضو با استفاده از کد رهگیری سفارش می توانند این کار را انجام دهند.

 

کسانی که با محصولات آشنا نیستند راهنمایی می شوند ؟

همکاران ما در فومند برای هر کالا توضیحات کامل و عالی را در سایت ارائه می دهند. همچنین در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر می توانید با فومند تماس بگیرید و از ما مشاوره دریافت کنید.

در صورت کاهش وجه از حساب در عین ناموفق بودن تراکنش چه کنیم؟

این مشکل از طرف فروشگاه نمی باشد و در صورت رخ دادن، بانک وجه را به حساب شما بر میگرداند. این بازگشت وجه معمولا بلافاصله انجام می شود اما گاهی تا 72 ساعت طول می کشد.

آیا می‌توانم برای پرداخت سفارش خود چک بدهم؟

چک همواره مشکلات و دردسرهای احتمالی زیادی دارد. فومند برای پیشگیری از این مسائل هیچ سفارشی را با دریافت چک نمی پذیرد.

امنیت در پرداخت اینترنتی وجود دارد؟

پرداخت وجه از طریق اتصال به درگاه بانک انتخاب شده انجام می گیرد. بانک ها نیز برای امنیت هر چه بیشتر پرداخت ها از پروتکل https بهره می گیرند. همچنین با استفاده از صفحه کلید مجازی در درگاه پرداخت دیگر دلیلی برای نگرانی باقی نمی ماند

از فروشگاه ما دیدن کنید

تماس با کارشناس فروش