1212-58

شناخت انواع کمپرسورها در کولرگازی

به دفعات دیده ایم که به دلیل عدم شناخت کافی از کمپرسورها در خرید کولرهای گازی نتیجه دلخواه بدست نیامده. این ناآگاهی حتی در میان فروشندگان هم کاملا مشهود است. اما با مطالعه ی این مطلب قطعا اطلاعات لازم برای خرید بهترین کولرگازی از لحاظ کمپرسور را دریافت میکنید. البته برای راهنمایی کامل از طرف ما برای خرید کولرگازی به وبلاگ قبلی ما در مورد راهنمای خرید کولرگازی رجوع کنید.

معرفی انواع کمپرسورها:

قبل از هر سخنی به این نکته توجه کنید که کمپرسورها یا هر نوع مشخصه دیگری نسبت به نیاز شما سنجیده می شود. یعنی برتری مطلق یک نوع از کمپرسورها بر سایر وجود ندارد.

کمپرسور پیستونی:

از اسم این نوع کمپسور مشخص می شود که عملکردی پیستونی دارد. یعنی با رفت و برگشت یک پیستون گاز مبرد آماده خروج می شود. نقش حرکت رفت و برگشتی به حدی پر رنگ است که از این نوع کمپرسور با نام رفت و برگشتی هم شناخته می شود. در واقع در هر رفت و برگشت مقداری از گاز مبرد با افزایش فشار توسط پیستون متراکم می شود. همین تراکم و فشار گاز را به داخل کندانسور و بقیه مسیر هدایت می کند. این نوع از کمپرسورها اغلب در ظرفیت های 18 تا 36 هزار تولید می شوند. البته توجه به این نکته که اغلب استفاده از این نوع کولرهای گازی در مناطق گرم دیده میشود. مثلا در مناطق مرکزی و جنوب ایران.

ایراد: عیبی که کمپرسورهای پیستونی دارند، تولید صدای بسیار زیادی است که محیط را پر میکند.

کمپرسور روتاری:

کمپرسور روتاری در حال حاضر پراستفاده ترین و محبوب ترین کمپرسور برای محیط منازل است. بسیاری از شرکت های سازنده هم بیشتر به سمت این نوع کمپرسور جهت گرفته اند. نوع عملکرد آن چرخشی است. یعنی تیغه ها 360 درجه دوران دارند که فشرده کردن گاز را انجام میدهند و سپس گاز را با فشار به طرف قسمت خارجی هدایت میکنند. این نوع از کمپرسور بهترین گزینه برای خانه ها هستند. البته بیشترین رواج و کاربرد آن ها نیز مربوط به مناطق شمال و شمال غربی کشور است.

این نوع از کمپرسور ها قیمت بیشتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی دارند. اما باید توجه داشت که صدا و مصرف بسیار کمتری از پیستونی دارند. این مصرف کم می تواند هزینه بیشتر برای خرید را جبران کند.

کمپرسور اسکرال:

این نوع از کمپرسور ها بسیار قدرتمند هستند و به همین دلیل اغلب در فضاهای بزرگ کاربرد دارند. هرچند ظرفیت آن ها در گستره ی 24 تا 96 هزار قرار دارد. 2 قطعه حلزون مانند در متراکم و خارج کردن مبرد مسئول اند. کمپرسور های اسکرال بازدهی بالایی دارند، صدای آنها حداقل و عمر آنها طولانی می باشد. اما قیمت کولرگازی دارای کمپرسور اسکرال به مراتب از سایر کمپرسور ها بالاتر است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناس فروش